Zgłoś swój pomysł!

Twój email (wymagane)

Opisz swój pomysł

captcha

Model 2D i 3D!

Wyślij nam rzut pomieszczenia lub mieszkania z wymiarami - wykonamy bezpłatnie model 2d i 3d, który będziesz mógł zamieścić do swojego ogłoszenia. Dzięki temu architekt będzie miał mniej pracy i zaproponuje niższą cenę za projekt


Twój email (wymagane)

Opisz swój problem projektowy (wymagane)

Dodaj rzuty, zdjęcia, swoje inspiracje

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

Dodaj kolejne pliki

captcha

Dla architektów

Jesteś projektantem wnętrz? Dołącz do Projo. Stwórz swoją wizytówkę…

Dostosuj swoje projekty do standardu serwisu i dodaj je do portfolio

 
Zarabiaj dzięki Projo !

Dlaczego Projo?

Dlaczego Projo?

 

Projo.pl to serwis gdzie dodasz swoje gotowe projekty, dostosujesz je dla Klienta lub zaprojektujesz wnętrze online.

Serwis daje możliwość założenia własnego, rozbudowanego portfolio i prezentowania go w formule sklepu internetowego. Klienci mogą kupić te projekty a także zlecić autorowi dostosowanie ich do swoich wnętrz. Architekt ustala cenę zakupu oraz dostosowania swoich projektów. Projo daje również możliwość projektowania wnętrz w oparciu o informacje, inspiracje, zdjęcia Klienta. Otrzymując zlecenie projektu online otrzymasz inwentaryzację oraz model 3D w formacie DWG oraz MAX.

 

Jak to działa? Bardzo prosto.

Zakładasz darmowe konto na www.projo.pl. Tworzysz w ten sposób swoją firmową wizytówkę. Dodajesz gotowe projekty wnętrz. Szczegóły takie jak zestawienie elementów wnętrza i rysunki techniczne są dostępne dla Klienta dopiero po dokonaniu transakcji. Klienci kupują projekt, względnie zlecają autorowi dostosowanie go.

Serwis umożliwia również dodanie projektu wyłącznie o opcji “Dostosuj”. Klient wybiera projekt wg wizualizacji i zleca Ci jego dostosowanie do swojego wnętrza. W tym przypadku wystarczy, że dodasz wizualizacje, uzupełnisz opis oraz zaznaczysz odpowiednie checkbox’y w edycji projektu.

 

Ceny.

 • Gotowe projekty (najtańsza opcja dla Klientów, którzy poszukują najtańszej opcji pozyskania projektu)

Koszt takiego projektu to minimalnie 50 zł a maksymalnie to 1000 zł przy czym należy pamiętać, że Projektant nie partycypuje w dalszych czynnościach adaptacyjnych (robi to samodzielnie Klient) 

 • Usługa dostosowania (opcja pośrednia polegająca na zleceniu przez Klienta dostosowania projektu jego autorowi)

Koszt takiej usługi to minimum 100 zł. Nie ma górnej granicy. Usługę wyceniacie Państwo po ustaleniach z Klientem. 

 • Usługa projektu online od podstaw (opcja najdroższa, Klient zleca projekt online)

Koszty ustalane między Klientem a Projektantem (nie ma granic cenowych)

Korzyści

Korzyści

 

 • Wizytówka w ogólnopolskim serwisie.
 • Docelowo tysiące potencjalnych Klientów.
 • Brak kosztów reklamy.
 • Darmowa prezentacja najlepszych projektów na Facebooku.
 • Wielokrotność sprzedaży tego samego projektu.
 • Źródło wielokrotnego dochodu przy jednorazowym nakładzie pracy.
 • Łatwa komunikacja z Klientami w obrębie serwisu.

Co powinien zawierać projekt?

Co powinien zawierać projekt?

 

Projekty w Projo.pl muszą być pełnowartościowymi projektami wnętrz i powinny zawierać:

 

 • wizualizacje
 • zestawienie elementów wnętrza
 • rzut aranżacyjny (funkcjonalny)
 • rysunki techniczne
  • rzut podstawowy
  • rzut sufitów
  • rzut wod-kan (kuchnie, łazienki)
  • rzut elektryki
  • rozwinięcia ścian
 • rysunki techniczne mebli na zamówienie

 

Co powinny zawierać rysunki?

Co powinny zawierać rysunki?


Wizualizacje
Co najmniej jedna wizualizacja na pomieszczenie, zalecane dwie i więcej w formacie jpg.

Zestawienie elementów wnętrza
Meble, oprawy oświetleniowe, dodatki, etc. przy użyciu tabel w serwisie. Bardzo ważną rzeczą jest dodanie co najmniej jednego wariantu użytego elementu.

Rzut aranżacyjny
Uproszczony, kolorowy rzut pomieszczenia z elementami czytelny dla Klienta.

Rysunki techniczne

 • rzut podstawowy (z opisem wszystkich elementów wnętrza, opisem posadzek, wymiarami)
 • rzut sufitów (jeżeli w projekcie występują sufity podwieszane, zabudowy sufitowe, blendy)
 • rzut wod-kan (dotyczy pomieszczeń „mokrych” czyli kuchni i łazienek)
 • rzut elektryki (zwymiarowane oprawy oświetleniowe ze źródłami światła oraz pozostałe punkty elektryczne (gniazda, przełączniki i oznaczenie obwodów)
 • rozwinięcia ścian (z opisem elementów wnętrza, kolorów oraz okładzin ściennych, zwymiarowanymi punktami elektrycznymi)

Rysunki techniczne mebli na zamówienie
Jeżeli projekt przewiduje inne niż gotowe meble do projektu należy załączyć zwymiarowane meble wraz z wyczerpującym opisem materiałów (np. oklein, fornirów etc.) Meble na zamówienie również należy załączyć do zestawienia mebli w tabelach. Należy dodać wizualizację mebla (może być to fragment wycięty z wizualizacji wnętrza) W polu producent należy wpisać “na zamówienie”, w polu “cena” należy wpisać orientacyjną cenę.

Skala
Każdy rysunek techniczny powinien być załączony w formacie pdf i przygotowany do druku w skali 1:50 (detale w skali 1:25) na odpowiednim formacie papieru.

 

Zobacz przykładowy projekt

 

Porady dla projektantów

Porady dla projektantów

 

Pamiętaj, że każdy projekt podlega ocenie Klientów dlatego ważne jest aby zadbać o kilka istotnych rzeczy zanim wystawisz go na sprzedaż.

Przede wszystkim zadbaj o zawartość projektu i estetykę. Wizualizacje są bardzo istotną częścią projektu bo nawet bardzo dobry projekt bez odpowiedniej oprawy graficznej nie będzie atrakcyjny dla kupującego. Jeżeli masz trudności z wykonaniem dobrej jakości wizualizacji możesz ją zlecić nam (szczegóły w temacie “zlecenie wykonania wizualizacji” na dole strony) Staraj się zamieścić w projekcie możliwie jak najwięcej elementów gotowych (szczególnie mebli) dostępnych na terenie całej Polski czyli w sklepach sieciowych lub sprawdzonych sklepach internetowych.

Daj Klientowi wybór – w zestawieniach materiałów dodaj warianty elementów użytych w projekcie.

Pamiętaj o budżecie Klienta – wybrane warianty powinny dawać opcje tańszych i droższych rozwiązań.

Aktualizuj projekty, sprawdzaj dostępność wybranych wcześniej elementów. Wycofane ze sprzedaży zastępuj innymi – pasującymi do Twojego projektu.

Zadbaj o atrakcyjny wizerunek swojego profilu oraz trafną i adekwatną nazwę dla swoich projektów.

Cena projektu może być kluczowa dla popytu na dany projekt. Radzimy zacząć od niższych cen oraz porównywać swoje prace do prac innych użytkowników aby dobrać cenę najbardziej adekwatną do jakości.

Wnętrza IKEA. W Ikea można znaleźć niemal wszystkie niezbędne elementy do aranżacji wnętrza. Jest bardzo popularnym sklepem sieciowym dostępnym na terenie całego kraju dlatego Projo wychodzi naprzeciw zwolennikom Ikei i stworzyło odrębną kategorię wnętrz opartych wyłącznie na produktach tej firmy. Zachęcamy wszystkich projektantów do wzbogacenia swojego portfolio o taki właśnie projekt.

Projekt pojedynczego wnętrza. Projo daje Ci możliwość załączenia projektów poszczególnych wnętrz. Możesz zamieścić projekt pojedynczego wnętrza (np. łazienki) Pamiętaj również o możliwości zamieszczenia osobno każdego rodzaju wnętrza pochodzącego z projektu całego mieszkania lub domu. Dzięki temu Twoja oferta sprzedaży będzie atrakcyjniejsza dla potencjalnego kupca (ktoś kto szuka projektu wyłącznie jednego wnętrza nie będzie zmuszony do kupna projektu wszystkich pomieszczeń) To rozwiązanie z pewnością zwielokrotni Twoją sprzedaż.

Rozliczenia.  Klient wpłaca należność za zakupiony Projekt bądź Usługę Dostosowania na konto Administratora za pomocą transferuj.pl. Od wpłaconej przez Klienta kwoty Administrator odlicza należną mu prowizję w wysokości 20% wartości projektu oraz wycenionej przez Projektanta usługi dostosowania. Kwoty należne Projektantowi, tj. pomniejszone o prowizję za zrealizowane transakcje w danym okresie rozliczeniowym przekazywane są na rachunek bankowy Projektanta w terminie 10 dni po zakończeniu 1-miesięcznego okresu rozliczeniowego.

Obowiązki projektanta. Wszyscy projektanci zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem serwisu oraz jego przestrzegania, zamieszczania kompletnych projektów (wszystkich niezbędnych rysunków, zestawień materiałów etc.) okresowej kontroli swoich projektów pod kątem dostępności projektowanych elementów, zamieszczenia co najmniej jednego wariantu projektowanego elementu. W przypadku niedostępności któregoś z elementów Projektant zobowiązany jest do zamiany na inny, ogólnodostępny, odpowiadający stylowi i charakterowi projektu. 

Zlecenie wykonania wizualizacji. Jeżeli chcesz skorzystać z tej usługi skontaktuj się z nami mailowo pod adresem kontakt@projo.pl. Wystarczy, że prześlesz nam plik z modelem 3d, dokładnym opisem (im bardziej uszczegółowiony opis tym lepiej) oraz projekt 2d. Pamiętaj, że model wnętrza powinien zawierać wszystkie elementy wnętrza, które projektujesz. Jeżeli model będzie niepełny uzupełnimy go wg projektu 2d przy użyciu elementu z naszej bazy modeli 3d. Cena za wizualizacje będzie ustalana indywidualnie w zależności od ilości wizualizacji i stopnia skomplikowania.

Facebook