Zgłoś swój pomysł!

Twój email (wymagane)

Opisz swój pomysł

captcha

Model 2D i 3D!

Wyślij nam rzut pomieszczenia lub mieszkania z wymiarami - wykonamy bezpłatnie model 2d i 3d, który będziesz mógł zamieścić do swojego ogłoszenia. Dzięki temu architekt będzie miał mniej pracy i zaproponuje niższą cenę za projekt


Twój email (wymagane)

Opisz swój problem projektowy (wymagane)

Dodaj rzuty, zdjęcia, swoje inspiracje

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

usuń

Dodaj kolejne pliki

captcha

Podłoga. Kilka słów o kolorze

blog-floor
Dodano: 17.10.2014 Kategoria: Bez kategorii

Nierzadko zastanawiamy się jaki kolor podłogi czy ścian wybrać, jednak zanim dojdziemy do wyboru konkretnego koloru musimy zdecydować się na to, czy w otaczających nas wnętrzach będą przeważały barwy jasne czy ciemne.

W podjęciu decyzji na pewno pomoże znajomość kilku zasad związanych z kolorystyką. Pamiętajmy, że ciemny kolor podłogi w pomieszczeniu wywołuje u nas poczucie bezpieczeństwa, podczas gdy jasne ściany, podłoga i sufit dają wrażenie przestronności.
Gdy mamy do czynienia z jasnym sufitem i ciemnymi ścianami proporcje pomieszczenia zostają niezmienione, jednakże wnętrze wydaje się nieco mniejsze.
W sytuacji gdy i sufit i ściany są ciemne, pomieszczenie wydaje się już dużo mniejsze niż jest w rzeczywistości.
Jeśli zaś zdecydujemy się na ciemny sufit przy jasnych ścianach to musimy pamiętać o tym że “obniży” on optycznie pomieszczenie. Obecnie dość często mamy do czynienia z sytuacją w której jasny sufit “nachodzi” na ciemniejsze ściany, co optycznie poszerza i obniża wnętrze. Przy sytuacji odwrotnej, gdy to ciemne ściany “nachodzą” na jasny sufit pomieszczenie sprawia wrażenie wyższego i mniejszego.  

Jeśli chcemy aby na ścianach pojawiły się pasy musimy mieć świadomość tego, że poziome poszerzają i obniżają pomieszczenie, natomiast pionowe “podnoszą” sufit ale sprawiają, że wnętrze wydaje się być mniejsze niż jest w rzeczywistości. 

 

 

Kinga Rojek

FORMA

Dodaj komentarz

Facebook